Вибух на 4 –у реакторі Чорнобильської атомної електростанції 26 квітня 1986 року призвів до найбільшої катастрофи, що сталася з вини людини в мирний час і вразила весь світ, але він показав нам, як мужні прості люди віддали своє життя, намагаючись мінімізувати наслідки катастрофи в нашому технологічно самовпевненому світі. Ці люди, знаючи про неминучу загибель, все ж таки докладали героїчних зусиль і, як здавалося, робили марні спроби приборкати ядерну пожежу. І їм вдалося це зробити.
А наше завдання пам’ятати про них, про ці події. Саме тому на базі шкільного музею бойової і трудової слави Шарівського ліцею, який працює з 1979 року, у 2016 році відкрито експозицію «Чорнобиль - наш біль». Спочатку, за ініціативи керівника музею Харченко Галини Тимофіївни, у 2006 році імпровізована «Алея Слави» була розміщена у кабінеті хімії. 24 квітня відбулося урочисте відкриття в присутності земляків – ліквідаторів аварії. У 2016 році експозиція була переміщена до музею, де постійно поповнювалася: учні виготовили макет Чорнобильської АЕС, виставлено, як експонати, засоби тогочасного протирадіаційного захисту.
Сьогодні ми запрошуємо до віртуальної екскурсії експозицією нашого музею.
Дзвони Чорнобиля - це наш земний уклін, наша дяка всім тим, хто ризикував своїм здоров’ям і життям, брав участь в ліквідації наслідків аварії, відроджував до нового життя обпалену радіацією землю. Ця священна пам’ять про всенародний подвиг, який ніколи не зникне з історії людства, не згасне в віках, бо саме вони врятували життя нам, а надалі і нашим дітям. |